Pátrání po zvycích - Jídla - 1/5

3. března 2012 v 18:32 | BarushQa |  Pátrání po zvycích
Ahoj návštěvníci! Připravila jsem si pro Vás tedy slibovaný článek a to sice - Pátrání po zvycích. Protože je států opravdu hodně, tak to budeme brát po světadílech. Ale to by potom byl článek také příliš dlouhý a nudný, například u Asie, nebo prázdný, třeba u Antarktidy. Arktidu a Antarktidu z toho tedy úplně vyškrtneme. A ke každému světadílu dáme jen 4 státy. Aby bylo spravedlivé, od kterého světadílu se začne, vyrobila jsem si kartičky, zamíchala je a ~Anůů~ si je losovala. Pořádí je následující: 1. Afrika, 2. Evropa, 3. Asie, 4. Austrálie, 5. Amerika. Škoda, Ameriku jsem chtěla někde blíž no. Snažila jsem se ke každému státu dát alespoň dva druhy, ale bylo strašně málo indicií (většinou jsem našla alespoň jeden)


Oddělovač: KLIK!


Egypt
Jídlo - Falafel
Falafel je vegetariánský pokrm pocházející z Egypta. Tvoří jí rozmixovaná cizrna se zeleninou. Z toho se pak udělají malé kuličky, které se později smaží. Poté se podává na talíři nebo ve chlebu tipu pita (chléb ve tvaru placky) se zeleninou, omáčkami nebo jinými různými přílohami. Je bohatý na proteiny a bílkoviny.
Pítí - Karkade
Je to čaj (červené barvy), který se vyrábí z květů Ibišků. Nezalévá se horkou vodou, ale vaří se. Může se podávat horký i studený. Čaj má osvěžující, mírně hořkou a velmi kyselou chuť. Patří mezi egyptské národní čaje. smileys

Maroko
Jídlo - Kuskus
Jsou to semolinové kuličky spařené v páře Podávají se většinou se zeleninou a masem. Dají se označit za přílohu. Je jednou ze základních potravin severoafrické kuchyně, tudíž i Maroka. Hodí se také k přípravě sladkých jídel, například s mlékem, rozinkami nebo mandlemi.

Tunisko
Jídlo - Harissa
Je to červená pikantní omáčka, kterou Tunisané jedí naprosto ke všemu. Její variantou je zelená harissa z paprik, která tolik nepálí. Harissa obsahuje hlavně tedy chilli papričky. Prodává se zavařená v konzervách nebo skleničkách a je dostupná i v Česku. Kvůli Chilli se samozřejmě používá k přiostřování různých pokrmů (např. guláše nebo polévky).

Alžírsko
Jídlo - Mchewek
Jsou to sladké buchty nebo malé kuličky s mandlovou náplní. Na povrchu jsou křupavé, zatímco uvnitř jsou měkké. Na dotyk jsou mazlavé. Jejich příprava je jednoduchá, ale jsou velmi chutné.

http://www.svetadily.cz/userfiles/image/afrika-2.jpg

Obrázek: Google.cz

- Příště se podíváme na státy Evropy. A vy už teď můžete psát Vaše názory, ale také nápady, jaké státy by to mohli být. Text se velmi těžce scháněl a proto je toho tak málo. Doufám, že i přes to se Vám článek líbí.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Skipa Skipa | Web | 3. března 2012 v 18:35 | Reagovat

Moc pěkný, zajímavý článek :-) A děkuji

2 Skipa Skipa | Web | 3. března 2012 v 18:37 | Reagovat

A z Evropy by to mohla být Itálie :-)

3 Katara Katara | Web | 4. března 2012 v 11:00 | Reagovat

Máš u mě ceny za bleskovku 0.02 > http://plata-cosmos.blog.cz/1203/za-bleskovku-0-02

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama